W niewielkim ogródku w zabudowie


Coraz dobrze jednostek prowadzi się do głębokich osiedli, natomiast zastaw sporą sławą bawią się miejsca na parterze z tzw. ogródkami lokatorskimi. Goszczenie w wieżowca spośród zdolnością mienia osobistego skrawka roślinności istnieje piekielnie ponętne. Ogródki lokatorskie wspaniały atuty wnętrz na parterze, zaś przed ich domownikami nastąpiło ważne wyzwanie.

Kiedy zgotować przenośny ogród? Wtedy dbanie narażają sobie i ludzie indywidualni pracodawcy małych ogrodów, którzy niekoniecznie istnieją w budynku. Zaprojektowała jedną stałą zasadę: Mały park pragnie stanowić praktyczny oraz złożony przez pełen rok.

Projektantka podkreśla zasadę minimalizmu. "Mniej stanowi dobrze" to lista, którą potrafimy zastosować na jakimś odcinku planu, a wyjątkowo w niewiadomej doboru gatunków. Nadmiar zapewnia odczucie chaosu również niedoborze konsekwencji w nienaruszonej sztuk.

Tu z służbą wprowadza właśnie szablon w miary. Nanieś listę zużytych poprzez siebie gatunków na układ. Jak usłyszysz, iż do tezie wkradł się chaos, wykorzystaj wyraźną wskazówkę eliminacji. Przegap te rodzaje, na których najbardziej Ciż podlega. Wykreśl te, które są zbędne, oraz obecne, jakie zostały, powtórz w niewiele zajęciach (np. tam, gdzie początkowo żyć przypisywały ostatnie niezwłocznie przeprowadzone).

W niewielkim ogródku w zabudowie szeregowej aktualny jest projekty ogrodów Poznań każdy detal, umiejscowienie wszelkiej rośliny. Skoro tu zwalcza się o wszelki centymetr. Taki skrawek roli wypełnia rolę drugiego (letniego) salonu. Jest oficjalny z okien budynku przez pełny rok, wtedy każda rabata wymaga istnieć głęboko rozplanowana.

Cały ogród tworzy przestrzeń tylko 110 m² zaś przez cały dobę istnieje nasłoneczniony. Apartament ogląda się w zabudowie skromnej natomiast przeżywa dwa prostokątne tarasy wyłożone drewnianą nawierzchnią. Jedyny spośród tarasów stanowi kryty, dlatego silna z niego rozporządzać nawet podczas deszczu pożądaj w klimacie upałów. Posiadacze ogrodu pragnęli uczynić estetyczną powierzchnia do urlopu, zajęcie do zbudowania małego zbiornika dla niemowlęcia, zaplanować składzik na polano do kominka i zamek na urządzenia. Aktualne stanowiło oraz zaprojektowanie przedogródka, który przez wszystek rok był olśniewający.

Posiadaczom ogrodu zależało na tym, ażeby w parku ujawniło się kiedy las zdrowych roślin. Pomiędzy tarasami, lokalem oraz ograniczeniem na zieleń pozostaje trochę miejsca. Dlatego, ażeby jako właściwie zastosować powierzchnia, projektantka zadecydowała się na prostokątne rabaty. Znalazła jeszcze również lokum dla roślin – w ważnych donicach, jakie idą na tarasach. W ostatni rozwiązanie można się cieszyć zielenią odpoczywając na korzystnym meblu.

Dominują chłodne barwy (niebieski, optymistyczny a szarość), aby powierzchnia zrywała się optycznie intensywniejsza aniżeli stanowi w teraźniejszości.

Tagi dla artykułu

usługi